Hypatia Arşivi

Hypatia Bilim’e Destek Olun

Hypatia Bilim'e Destek Olun
Galileo Galilei 1623’de Il Saggiatore’de şöyle diyor:
Evren; Matematik dilinde yazılmıştır ve karakterleri üçgenler, daireler ve diğer geometrik şekillerdir, bunlar olmadan tek bir kelimesini anlamak insanca imkansızdır; bunlar olmadan insan karanlık bir labirentte dolaşmaktadır!

Hypatia Bilim olarak 4 senedir Popüler Bilim İçeriği üretmeye çalışıyoruz. Tıpkı Galileo’nun söylediği gibi karanlık labirentleri aydınlatmamızın yolu, bilimi öğrenmek-öğretmek ve paylaşmaktır. Bilimin dilini kavramaya ve kavratmaya çalışıyoruz. Bunun için her saniyemizle enerjimizi buna vermeye çalışıyoruz.

YouTube kanalımızda her hafta Cumartesi veya Pazar bir video yayınlamaya çalışıyoruz. Her Cuma yine YouTube kanalımız ve dokuz8haber ile ortak canlı yayın yaparak güncel, bilimsel haberleri konuşuyoruz. Gün geçtikçe web sitemizi daha aktif kullanıyoruz. Yaklaşık 8 aydır ise 500 toplam içeriğe ulaşmış olan uygulamamıza içerik girerek, bilimsel veri ve dili daha fazla yaymaya özen gösteriyoruz. Sosyal medya kanallarını hiç ihmal etmeyerek, çeşitli organizasyon ve kanallarda canlı yayınlara katılıyor veya destek veriyoruz. 2020’de online olmak üzere 3 senedir Türkiye’nin en büyük astronomi ve bilim festivali olan Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nin bileşeni oluyoruz.

Sabırlıyız, yavaş yavaş büyüyoruz. Çalışıyoruz, daha fazla insana ulaşmaya çabalıyoruz.

Web sitemiz veya uygulamamız için gönüllü çalışanlara destek olmak, zamanımızın daha fazlasını bilime harcayabilmek ve gereksinimimiz olan daha iyi ekipmanlara ulaşabilmek için.

Hypatia Bilim’e Destek Olun!

Hypatia Bilim’e Kreosus ile destek olabilirsiniz: https://kreosus.com/hypatiabilim

Kreosus - Hypatia Bilim'e Destek Olun!

Hypatia Bilim’e Destek Olun!

YouTube Katıl butonu ile destek olabilirsiniz:

Hypatia Bilim'e Destek Olun

Hypatia Bilim’e Destek Olun

Banka Hesabı Olarak:
Ziraat Bankası Hesabı:
Ümit Çakır Adına:
TR60 0001 0025 5759 4352 2050 04

Destek olmak isteyenler kaynaklar bölümünde belirttiğimiz linklere tıklayabilirsiniz.
Unutmayın bizim başka gelir kaynağımız yok!

Herkese Teşekkürler.

Kaynaklar:
Kreosus İçin: https://kreosus.com/hypatiabilim
YouTube Katıl: https://www.youtube.com/channel/UC5yoOY0DQbbY32PYOJ2AHrg/join