Astronomi Fizik Hypatia Arşivi

Yoğunlaşma İzleri – Chemtrail “komplo” teorisi

Hepimiz buna bir şekilde rastladık aslında… Ve buna hayranlıkla baktık değil mi? Yanımızdakini de dürtüp “bak bak ne güzel!” demedik mi? Ama bazıları için buna Chemtrail deniyor…

Geçende havanın güzel olduğu bir gün bulutları izlerken fark ettim. Bulutların şekillerinden çıkarımlar yaparken bir uçak hızlıca geçti ve arkasında upuzun beyaz bir kuyruk bıraktı… O upuzun kuyruk kesinlikle bulut gibiydi ama bulut değildi… Bulut evet sudan oluşur daha doğrusu su buharından. Yani su buharının gözle görünür hale gelmesine bulut diyoruz.

Chemtrail - yoğunlaşma izleri

Mesela bunu örneklendirelim. Nefes alışverişi esnamızda bir şey görmeyiz. Ama daha soğuk havalarda beyaz bir dumanla ortalıkta dolaşırız. Nefesimizdeki buhar soğuk hava ile karşılaşınca su damlacıklarına yani aeresollara dönüşüyor. Ve gözle görülen bir beyaz dumana!

ağızdan çıkan duman

Ya da camları nefesimizle buğulaştırıp hangimiz şekiller çizmedik? Yine aynı mantık devrede çünkü!

Buharlaşmayı biliyoruz sıvı formundan gaz forma geçme. Bunun tersine yani gaz formundan sıvı forma geçmeye de yoğunlaşma diyoruz. Direkt gaz formdan katıya geçmeye ise kırağılaşma. Aslında bunları hepimiz biliyoruz ama ön bilgi iyidir…

Şimdi uçaklarda gördüğümüz o uzun beyaz kuyrukların oluşması için bize gerekenler şunlar:

1Yakıtla dolu uçak motoru—– en iyisi jet motorları tabiki

2Yüksek rakım — deniz seviyesinden 8 km yukarları idealdir

3Su buharı olmazsa olmazlar arasında

4Düşük sıcaklık—- -40 santigrad derece civarlarında

Chemtrail - irtifa

Uçağımızda yükseklere çıktıkça hava soğumaya başlar. Jet uçakları en yükseklerde uçabildiğinden en iyi onlarda görebiliriz. Ne kadar yükseklik o kadar soğuk demek çünkü. Uçakların uçtuğu 6-10 km civarı yükseklikte sıcaklık -20 ila -60 santigrat derece arasındadır. Ve bizim gibi uçaklar da sanki soluma yaparlar. Onlar nefeslerini egzozdan veriyorlar. Uçakların egzozlarından çıkanlara bakalım. CO2, azot oksitler, karbon monoksit, sülfatlar, hidrokarbonlar, is ve metal pulları.

Hidrokarbonlar, adından da anlaşılacağı gibi, hidrojen ve karbon molekülleridir. Oksijenle karıştırılıp yandığında, kimyasal ürünler karbondioksittir ve H2O. Yani su! Yani bu yüksekliklerde bir dumana dönüşecek tam da ihtiyacımız olan şey buralarda çokça var. Su buharı…

Chemtrail - yoğunlaşma izleri - komplo teorisi

6-8 km ve daha yüksekte uçan uçağın egzozundan çıkan “sıcak” ve yoğun hava içindeki su buharının, o yükseklikteki çok soğuk hava ile karşılaştığında büyük bir hızla yoğunlaşması veya donup kristalleşmesi ile karşılaştığımız bu izler

Soğuk havalarda ağzınızdan çıkan buhar ile aynı mekanizmadır.

Bölgedeki hava çoğunlukla sakin olduğu için, bu izler uzun süre kaybolmadan kalarak uçakların arkasında kilometrelerce uzunlukta buz kristallerinden oluşan bir kuyruk oluşumuna sebep olur.
Alçak irtifalarda hava daha sıcak olduğu için uçak motorlarının egzozlarından çıkan sıcak hava bu şekilde yoğunlaşma izi oluşturmaz. Yani, tüm yoğunlaşma izleri yükseklerdeki çok soğuk hava içinde uçan uçaklara aittir. Tabii ki, soğuk iklime sahip bölgelerde alçaktan uçan uçaklar da zaman zaman bu izleri oluşturabilir.

Chemtrail

Bir de uçaklar inerken ya da manevra yaparken kanatların uçlarında oluşan izler var. Onlar açıkçası egzozdan kaynaklı izler değil. Oradaki fiziksel olay basınç düşüşünden kaynaklanıyor. Kalkış veya iniş sırasında ya da manevra hareketlerinde kanat uçlarında bir girdap oluşur ve girdap basıncı düşürür o da o noktada sıcaklığı düşürerek oradaki su buharlarını yoğunlaştırır ve gözle görünür hale getirir.

Umarız Chemtrail anlatabilmişizdir…

Chemtrail Komplo Teorisi videmuzu izleyerek bunu daha iyi anlayabilirsiniz!